| Head Size: | 100 sq. in. / 645 sq. cm. |
|---|---|
| Length: | 27.00 inches / 68.58 cm |
| Strung Weight: | 11.30 oz / 320 g |
| Balance: | 1pts HL |
| Swing Weight: | 334 |
| Beam Width: | 25.0mm |
| Tip/Shaft: | 23.5mm / 24.5mm |
| Composition: | Carbon Fiber Graphite |
| Power Level: | Low-Medium |
| String Pattern: | 18 Mains/16 Crosses |
| Main Skip: | 9T,8H,10H |
| String Tension: | 51-61 |
| Head Size: | 100 sq. in. / 645 sq. cm. |
|---|---|
| Length: | 27.00 inches / 68.58 cm |
| Strung Weight: | 11.30 oz / 320 g |
| Balance: | 4pts HL |
| Swing Weight: | 328 |
| Beam Width: | 22.0mm |
|---|---|
| Tip/Shaft: | 23.0mm / 22.0mm |
| Composition: | 100% Graphite |
| Power Level: | Low-Medium |
| Stiffness: | 71 |
| String Pattern: | 16 Mains/19 Crosses |
|---|---|
| Main Skip: | 7T 9T 7H 9H |
| String Tension: | 53-63 |
| Head Size: | 100 sq. in. / 645 sq. cm. |
|---|---|
| Length: | 27.00 inches / 68.58 cm |
| Strung Weight: | 11.10 oz / 315 g |
| Balance: | 2pts HL |
| Swing Weight: | 330 |
| Beam Width: | 25.0mm |
|---|---|
| Tip/Shaft: | 24.0mm / 25.0mm |
| Composition: | Graphite & Texalium |
| Power Level: | Low-Medium |
| Stiffness: | 71 |
| String Pattern: | 16 Mains/20 Crosses |
|---|---|
| Main Skip: | 7T 9T 7H 9H |
| String Tension: | 49-55 |
| Head Size: | 100 sq. in. / 645 sq. cm. |
|---|---|
| Length: | 27.00 inches / 68.58 cm |
| Strung Weight: | 11.30 oz / 320 g |
| Balance: | 1pts HL |
| Swing Weight: | 334 |
| Beam Width: | 25.0mm |
|---|---|
| Tip/Shaft: | 23.5mm / 24.5mm |
| Composition: | Carbon Fiber Graphite |
| Power Level: | Low-Medium |
| Stiffness: | 73 |
| String Pattern: | 18 Mains/16 Crosses |
|---|---|
| Main Skip: | 9T,8H,10H |
| String Tension: | 51-61 |
| Head Size: | 100 sq. in. / 645 sq. cm. |
|---|---|
| Length: | 27.00 inches / 68.58 cm |
| Strung Weight: | 11.30 oz / 320 g |
| Balance: | 1pts HL |
| Swing Weight: | 329 |
| Beam Width: | 25.0mm |
|---|---|
| Tip/Shaft: | 23.5mm / 24.5mm |
| Composition: | Carbon Fiber Graphite |
| Power Level: | Low-Medium |
| Stiffness: | 73 |
| String Pattern: | 16 Mains/19 Crosses |
|---|---|
| Main Skip: | 8T,7H,9H |
| String Tension: | 50-60 |
| Head Size: | 100 sq. in. / 645 sq. cm. |
|---|---|
| Length: | 27.00 inches / 68.58 cm |
| Strung Weight: | 11.20 oz / 318 g |
| Balance: | 3pts HL |
| Swing Weight: | 328 |
| Beam Width: | 25.0mm |
|---|---|
| Tip/Shaft: | 23.5mm / 23.5mm |
| Composition: | Carbon Fiber Graphite |
| Power Level: | Low-Medium |
| Stiffness: | 71 |
| String Pattern: | 16 Mains/19 Crosses |
|---|---|
| Main Skip: | 7T,9T,7H,9H |
| String Tension: | 50-60 |